Menu

Dlaczego ćwiczyć przed poczęciem?

Okres prekoncepcyjny (przedkoncepcyjny) to czas, w którym świadomie chcemy przygotować się do poczęcia dziecka zarówno drogą naturalną jak i wspomaganą. To czas edukacji pary starajacej się o dziecko w zakresie prawidłowych zachowań zdrowotnych, mających wpływ na potomstwo, zaznajomienie się z metodami planowania rodziny, które powinny mieć wpływ na to, że para zdecyduje się na potomstwo w najbardziej odpowiednim momencie ich życia. To zarówno przygotowanie od strony medycznej, emocjonalnej i społecznej. Warto poza regularnymi wizytami u specjalistów z zakresu medycyny- ginekologii i położnictwa, zdrowym odżywianiem, zalecaną suplementacją, podjąć bezpieczną w tym czasie aktywność fizyczną.

Badania pokazują, że ćwiczenia o umiarkowanym natężeniu zwiększają szanse na zajście w ciążę u kobiet starających się o dziecko. Istotną uwagą jest świadomość, że zbyt intensywne ćwiczenia nie dają już takich korzyści, co więcej mogą wręcz przyczynać się do trudności w zajściu w ciążę ze względu na zaburzenia w gospodarce hormonalnej jak i możliwej w konsekwencji nadmiernej utraty wagi Ćwiczenia w okresie przedkoncepcyjnym powinny cechować się niską intensywnością, pracować z partiami ciała, które będą miały istotne znaczenie w trakcie ciąży i porodzie. Ważne aby trening uwzględniał indywidualne podejście do kobiet w trakcie menstruacji i owulacji bądz planowane leczenie gdy kobieta stara się o ciążę na drodze wspomaganego rozrodu ( taka sytaucja zawsze wymaga konsultacji z lekarzem prowadzącym)

Korzyści z ćwiczeń w okresie starania się o dziecko:

– dotlenienie organizmu, komórek ciała, w tym komórek jajowych

– poprawa krążenia krwi w organizmie, tym samym ukrwienia macicy gdzie implantuje zarodek

– poprawa funkcji endokrynologicznych i równowagi hormonalnej

– redukcja hormonów stresu istotnych na drodze poczęcia – naturalnego jak i wspomaganego

– wzajemne wspólne psychiczne wsparcie i wymiana wśród kobiet starających się o dziecko

 

Naszym głównym celem jest fizyczne i mentalne przygotowanie kobiet do poczęcia, ciąży, porodu i połogu. Medical Pregnancy Training to treningi grupowe i personalne, przygotowujące do bycia świadomą, aktywną mamą.

 

Projekt i przygotowanie - TheIdeas.pl

Izabela Dembińska - ZnanyLekarz.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress