Menu

O NAS

KADRA MPT

Kadrę MPT tworzą ludzie od lat budujący swoje doświadczenie w dziedzinach bezpośredniej pracy z ciałem, medycznej, położniczej jak i rehabilitacyjno – sportowej.

 

15589618_1851341421779672_8035952468207144148_n-2

mgr IZABELA DEMBIŃSKA – założycielka Medical Pregnancy Training, Medical Postnatal Training oraz „Ćwicz z położną”.

Położna, instruktor rekreacji ruchowej, instruktor pilates, propagatorka świadomej pracy z ciałem w okresie ciąży, wykładowca szkoły rodzenia, uczestniczka licznych konferencji położniczych, pasjonatka mentalnych form pracy z ciałem.

Od strony medycznej – „Ukończenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku położnictwo dało mi wiedzę z zakresu medycyny dodatkowo uzupełnioną pięcioletnimi studiami z psychologii. Wiedzę praktyczną zdobywałam już w trakcie studiów w jednym z najnowocześniejszych szpitali – Specjalistycznym Szpitalu Św. Zofii w Warszawie. Obecnie zawodowo związana jestem ze Specjalistycznym Szpitalem „INFLANCKA”oraz Szpitalem Praskim w Warszawie.

Od strony aktywności ruchowej – Jako dyplomowany instruktor specjalizuje się w prowadzeniu treningów dla kobiet w okresie ciąży i po porodzie. Posiadam udokumentowane, ponad ośmioletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Jako instruktor prowadziłam zajęcia dla  Sheraton Fitness, Gymnasion, Westin Hotel, Zwolińska Beauty Spa, Personal Pilates Studio, Mamoiselle- klub dla mam, Fitness Park Warszawianka, Fitness Art, Puella.
Wspomniane wcześniej doświadczenia, wiedza, przeżycie własnych porodów oraz zawodowy autorytet jakim jest moja mama (30 lat w zawodzie położnej), utożsamiana z największym profesjonalizmem i wieloletnim doświadczeniem, położna Krystyna Komosa, zainspirowały mnie do stworzenia licencjonowanego programu treningowo – szkoleniowego. Szkoleniowiec w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie.

Ukończone dotychczas szkolenia:

 

 • szkolenie „Fizjoterapia kobiet w okresie ciąży i po porodzie”, dr Marta Curyło
 • w trakcie 6 miesięcznej szkoły „Terapia uroginekologiczna” certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne.
 • Szkolenie ZAJĘCIA RUCHOWE DLA KOBIET W CIĄŻY w Wyższa Szkoła Rehabilitacji – Warszawa
 • Szkolenie „Trening mięśni dna miednicy w wysiłkowym nietrzymaniu moczu” dr Grażyna Kołomyjska, Active Woman- Kraków
 • Ukończone szkolenie „Problemy w laktacji” Centrum Nauki o Laktacji na Krajowego Doradcę Laktacyjnego CDL i Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego IBCLC
  Szkolenie na instruktora szkoły rodzenia „Sztuka prowadzenia aktywnej Szkoły Rodzenia” Fundacja Rodzić po Ludzku
  Szkolenie „Wspierające towarzyszenie kobiecie rodzącej – podstawowe umiejętności w pracy douli”– FUNDACJA RODZIĆ PO LUDZKU
  Szkolenie „ćwiczenia z szkole rodzenia„- Katarzyna Sempolska
  Szkolenie Katarzyny Sempolskiej “Klub Aktywnej Mamy” (zajęcia fitness dla kobiet po urodzeniu dziecka wraz z dziećmi)
  Szkolenie Katarzyny Sempolskiej „AKTYWNE 9 MIESIĘCY
  Szkolenie PILATES MATWORK I w OPEN MIND FITNESS & HEALTH IDEA
 • Warsztaty OM MAMA PLUS w OPEN MIND FITNESS & HEALTH IDEA
 • Kurs specjalistyczny „Resuscytacja krążeniowo- oddechowa u dorosłych i nimowląt ” 
 • Szkolenie „OM I POMOC” w OPEN MIND FITNESS & HEALTH IDEA
 • Szkolenie instruktora rekreacji ruchowej ze spec.fitness (uprawnienia państwowe) w OPEN MIND HEALTH & FITNESS IDEA
  Program BUDOWANIE OSOBISTEJ MARKI PERSONAL BRANDING w Akademia Marki z Klasą
  Szkolenie instruktorów aerobiku I i II stopnia w Akademii Ruchu Tańca i Mody „ARTIM” w Warszawie

Krysia

mgr KRYSTYNA KOMOSA – Jestem położną, która osobiście przyjęła około 4 tysiące porodów również w formie indywidualnej opieki okołoporodowej oraz przygotowała ok. 3 i pół tysiąca par w ramach własnej, autorskiej szkoły rodzenia, w trakcie 20 lat praktyki. Związana byłam z blokami porodowymi warszawskich szpitali; Solec, Św. Zofia, a obecnie z salą porodową szpitala „Inflancka”.
Moje kompetencje to wykształcenie na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizacja zawodowa z zakresu opieki około porodowej – najwyższy możliwy tytuł w zawodzie położnej. Ciągłe ustawiczne samokształcenie poparte ponad trzydziestoletnią praktyką w szpitalach ginekologiczno-położniczych, salach porodowych. Przeszłam liczne dodatkowe kursy i brałam czynny udział w wielu konferencjach z zakresu ginekologii i położnictwa.
Wieloletnie doświadczenia uwrażliwiły mnie na prawdziwe potrzeby kobiet i par, a wracające podopieczne stały się dodatkową inspiracją do dzielenia się wiedzą i praktycznym doświadczeniem wszystkich etapów z życia kobiety i pary. Prywatnie jestem mamą dwójki dorosłych dzieci oraz aktywną zawodowo babcią.

 

Ania

Anna Podsiedlik – Ciebiera -Trener personalny, założycielka Personal Pilates Studio w Warszawie, trener personalny, doradca ds diety i suplementacji osób zdrowych i aktywnych. Studentka 2 roku prestiżowej szkoły OM Therapy Fitness School, uczestniczka kursu transformacyjnego dla nauczycieli metody Pilatesa szkoły Body Control Pilates w Londynie, uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów treningów prowadzonych w nurcie body&mind, therapy fitness oraz treningu fukncjonalnym.
Ania w swojej pracy z Klientami przykłada ogromną wagę do precyzji ruchu i odpowiednich modyfikacji dla osób z problemami zdrowotnymi, układając program zajęć pod kątem poprawy zdrowia i codziennego funkcjonowania.

www.personalpilates.pl

 

Kasia

mgr Katarzyna Witek – fizjoterapeutka, instruktorka fitness, pilates, Nordic Walking, Gymstick i wielu innych form rekreacji ruchowej, instruktorka gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w leczeniu i profilaktyce wad postawy, Master Trener Thera Band Academy 2012, Medical Fitness Trainer IFAA 2014. Od 10 lat prowadzi zajęcia ruchowe grupowe i indywidualne, pracuje m.in. z kobietami w ciąży i wracającymi do formy po porodzie. Szkoli się i realizuje w kierunku Medical Fitness, czyli treningu indywidualnie dobranego do klienta pod kontem jego dolegliwości, dysfunkcji, chorób, przebytych urazów, itd. Mama Wojtka i Marysi.

natalia_stand

mgr Natalia Wawszczyk
fizjoterapeutka uroginekologia i opieka okołoporodowa
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku rehabilitacji ruchowej / wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego. Doświadczenie z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej zdobywałam na kursach i stażach zawodowych w ośrodkach klinicznych w Wielkiej Brytanii i Szwecji. Jestem członkiem brytyjskiego stowarzyszenia Pelvic, Obstetric and Gynaecological Physiotherapy i Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego.
W terapii stosuję nieinwazyjne metody zgodne z aktualnymi standardami postępowania min. sEMG, elektrostymulacja, biofeedback, terapia manualna. Moim celem jest poprawa funkcji mięśni i narządów oraz zmniejszenie dolegliwości w obrębie miednicy. Badanie oraz terapia są prowadzone w komfortowej, intymnej atmosferze.  

 

 

 

 

DSC_3941

mgr Monika Łapczyńska-położna i fizjoterapeutka Szpitala św. Zofii w Warszawie, terapeutka dna miednicy w HB Clinic.
Studia ukończyła na II Wydziale Lekarskim oraz WNoZ Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Prowadzi również ćwiczenia fizyczne dla kobiet w ciąży, a także zajęcia w szkole rodzenia.Swoje zainteresowania naukowe systematycznie rozwija,uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, m.in. z zakresu masażu pierwszego stopnia, prowadzenia szkoły rodzenia, kinesiology taping, oraz fizjoterapii dna miednicy. Posiada dyplom ukończenia zawodowego kursu na instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością aerobik i aqua-aerobik.
Uczestniczyła również w szkoleniu Aktywność Fizyczna Kobiet
w Ciąży organizowanym przez Autorkę programu Aktywne
9 Miesięcy i Klub Aktywnej Mamy.Jej zainteresowania oscylują wokół szeroko pojętej aktywnościfizycznej i fizjoterapii kobiet w ciąży i w połogu, a także NM, po operacjach i zabiegach ginekologicznych.
Od dłuższego czasu opracowuje dydaktyczne podstawy przygotowania instruktorów do samodzielnego prowadzenia szkoły rodzenia, autorka książki „Szkoła Rodzenia jako forma kształcenia dorosłych. Podręcznik dla instruktorów szkół rodzenia”.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch córek- Emilki (2011) i Zuzi (2014)

www.hbclinic.pl

SONY DSC

mgr Agata Frysztak -obecnie doktorantka AWF Warszawa, menedżer sportu, międzynarodowy trener Pilates, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją Fitness oraz Nordic Walking, specjalista treningu równowagi i mięśni dna miednicy.
Od ponad 10 lat w zawodzie instruktora, trenera personalnego. Ustawicznie zdobywa wiedzę od uznanych autorytetów m.in.: Kari Bo (Pelvicore Technic), Michael King (Pilates Institute UK), Bogna Janik Forbes, Jolanta Ignaszewska-Kuhbauch, Katarzyna Sempolska (A9m), Thera Band Academy, Open Mind Health&Fitness Idea, Reebok University.Prowadzi różnorodne zajęcia, najlepiej czując się w formach Body&Mind (Pilates, zdrowy kręgosłup, stretching). Swoje zainteresowania skupia na dwóch wymagających grupach ćwiczących – kobietach w ciąży oraz seniorach, szczególnie zajmując się problemem nietrzymania moczu (NTM). Od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem UroConti jako doradca i autorka artykułów z zakresu aktywności ruchowej w profilaktyce NTM. Prywatnie mama trójki dzieci.

 

 

Współpracujemy z:

Naszym głównym celem jest fizyczne i mentalne przygotowanie kobiet do poczęcia, ciąży, porodu i połogu. Medical Pregnancy Training to treningi grupowe i personalne, przygotowujące do bycia świadomą, aktywną mamą.

 

Projekt i przygotowanie - TheIdeas.pl

Izabela Dembińska - ZnanyLekarz.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress