Menu

MTP - szkolenia

Specjalistyczne szkolenie przeznaczone dla profesjonalistów. Skierowane do osób chcących zdobyć bądź poszerzyć wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu rekreacji ruchowej kobiet w  ciąży. Szkolenie ma na celu efektywne i holistyczne przygotowanie.

Szkolenie przeznaczone dla:

  • Instruktorów rekreacji ruchowej spec fitness, pilates, joga, trenerów personalnych
  • Fizjoterapeutów, położnych, lekarzy
pregnancy ankieta zgłoszeniowa (pobierz, wypełnij i odeślij na cwiczzpolozna@gmail.com)

TERMINY:

Warszawa – październik 2018

Kraków – listopad 2018

 

Opis szkolenia:

Specjalistyczne szkolenie skierowane do osób chcących zdobyć bądź poszerzyć wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu rekreacji ruchowej kobiet w okresie ciąży. Szkolenie ma na celu efektywne, holistyczne przygotowanie do prowadzenia ćwiczeń z kobietami w ciąży. Program szkolenia MPT uczy jak przygotować bezpieczną sesję ćwiczeniową dla przyszłych matek, a przede wszystkim jak samodzielnie ułożyć plan treningu osadzonego na wiedzy z zakresu fizjologicznych zmian w poszczególnych układach organizmu ciężarnej, uświadomić dwojaki cel aktywności fizycznej w okresie ciąży oraz nabyć swiadomości i wiedzy praktycznej jak poprzez ćwiczenia w ciąży przygotować świadomie ciało do porodu.

Szkolenie kładzie nacisk na świadomość, iż aktywność fizyczna w okresie ciąży to również nauka umiejętności świadomego wykorzystania ciała w porodzie.

Jesteśmy wpisani do krajowego rejestru instytucji  szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym 2.14/00424/2015.

 

Program szkolenia 

SOBOTA

Izabela Dembińska – położna, instruktor fitness, pilates

Fizjologia ciąży – przemiany w organizmie ciezarnej w poszczegolnych układach organizmu wpływ ciazy na zdrowie kobiety, częste dolegliwosci, zalecenia dla kobiet w ciąży z częstymi dolegliwościami.

Izabela Dembińska

Świadomość porodu z punktu widzenia pracy z ciałem w porodziie- fizjologia porodu, kompetencje ciała rodzącej w porodzie, doznania rodzacej w porodzie, matka i płód w porodzie

Monika Łapczyńska – położna, fizjoterapeutka uroginekologiczna, instruktor fitness lub Natalia Wawszczyk – fizjoterapeutka uroginekologiczna.

Lekcja praktyczna z naciskiem na pracę z mięsniami dna miednicy.

Anatomia dna miednicy, wpływ ciązy na dno miednicy, dlaczego i jak pracować z dnem miednicy, wizualizacje i nauka napięcia dna miednicy.

Anna Podsiedlik Ciebiera – nauczyciel metody Pilates, trener personalny

Lekcja praktyczna z analizą metody – Pilates dedykowany kobietą w ciąży oraz analiza techniki.

Izabela Dembińska

Lekcja praktyczna dostoswana dla każdego trymestru z naciskiem na relaks i pozycje przygotowujące do porodu

 

NIEDZIELA

Katarzyna Witek – fizjoterapeutka połogowa, instruktor medical fitness

Lekcja praktyczna z elementami fizjoterapii w pracy grupowej .

Wykład- przemiany w ukladzie mięsniowo- powiędziwym w ciąży, elementy fizjoterapii w lekcji z kobietami w ciąży, typowe dolegliwości z punktu widzenia fizjoterapeuty.

Izabela Dembińska

Lekcja praktyczna – elementy porodu aktywnego w treningu dla Pań po 37 tygodniu ciąży jako przygotowanie do świadmoego wykorzystania ciała w porodzie naturlanym z naciskiem na ochroną krocza, próba przejścia drogi porodu pracą ciałem rodzącej)

Warsztat technik porodu aktywnego: świadomość róznic treningu w ciąży a przygotowania ciała kobiety do porodu, oddech w fali skurczowej z pracą z ciałem, kompetencje ciała rodzącej w okresie pracia, praca z kroczem pod kątem ochrony krocza w porodzie od strony rodzącej, relaks w treningu a poród.

Krystyna Komosa – położna.

Podsumowanie i uzasadnienie konieczności wdrożenia faktycznego przygotowania rodzącej od strony fizycznej do porodu z punktu widzenia praktyka sali porodwej z 30 letnim dośwadczeniem czyli współpraca położnych i trenerów w treningu kobiety w ciąży. Uświadomienie sobie pracy mięsni dna miednicy z porodzie- transfer dna miednicy w II okresie porodu- świadomośc dla trenerów.

 

 

 

Warunki uczestnictwa w szkoleniu:

– kserokopia dyplomu zawodowego (położne, fizjoterapeuci, lekarze)
– kserokopia ukończonego szkolenia (instruktorzy rekreacji ruchowej, fitness, pilates, trenerzy personalni)

– ankieta zgłoszeniowa

Ukończenie szkolenia poświadczone jest certyfikatem MEDICAL PREGNANCY TRAINING.

zapraszamy na najnowsze szkolenie

– AUTORSKI PROGRAM SZKOLEŃ – MEDICAL PREGNANCY TRAINING

Współpracujemy z:

Naszym głównym celem jest fizyczne i mentalne przygotowanie kobiet do poczęcia, ciąży, porodu i połogu. Medical Pregnancy Training to treningi grupowe i personalne, przygotowujące do bycia świadomą, aktywną mamą.

 

Projekt i przygotowanie - TheIdeas.pl

Izabela Dembińska - ZnanyLekarz.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress