POMOC W OBROCIE DZIECKA

Praca z ciałem nastawiona na optymalizowanie dziecka do położenia główkowego

Wsparcie do obrotu dziecka – wizyta Spinning Babies ® 

To spotkanie na którym, pracujemy z ciałem kobiety. Celem jest aby poprzez odpowiednie techniki manualne i sekwencje ćwiczeń wpłynąć na obrót dziecka do pozycji główkowej lub zoptymalizować położenie i ustawienie dziecka do porodu. Jako jedyna w Polsce otrzymałam tytuł i certyfikację Spinning Babies ® Certified Parent Educator Training .

Spinning Babies ® to unikalne podejście do urodzenia stworzonej przez położną, Gail Tully.

Spinning Babies ®  oferuje nowe podejście do porodu w oparciu o wiedzę anatomiczną i biomechaniczną. Medykalizacja  i  Natura nie muszą się wykluczać. Zamiast zaczynać od medykalizacji aby pomóc w porodzie, aktywujemy naturę w ciele, pracując z ciałem na nowe sposoby.

Spinning Babies ® dba o pracę z  anatomią i fizjologią w sposób, który pozwala dziecku uwolnić się, a nie „być urodzonym” za pomocą mechanicznej manipulacji lub siły.Przy podejściu do uwolnienia narodziny dziecka mogą być tak naturalne, jak uwalnianie hormonów. Dbanie o siebie i określone czynności ciała przywracają równowagę ciała i robią miejsce dla dziecka. Poprzez prace z ciałem dziecko w łonie  może ustawić się w najlepszej możliwej pozycji do porodu – w dostępnej przestrzeni anatomicznej.Podejście Spinning Babies ®  jest dobre w każdym środowisku porodowym, w domu, szpitalu i domu narodzin. Techniki Spinning babies mogą być stosowane zarówno w ciąży jako przygotowanie do porodu jak i w samym porodzie.

Spinning babies opiera się na podejściu i inwestycji w 3 zjawiska jak:

Balans – czyli  zbalansowane i wyrównanie ciała w przygotowaniu do porodu z uwzględnieniem nie tylko miednicy ale także tkanek miękkich jak mięśnie i więzadła.
Grawitacja – ważny element w porodzie , w ciąży zaś przygotowanie ciała przyja efektywniejszemu wykorzystaniu pozycji porodowych.
Ruch – praca mięśni, ścięgien, a przede wszystkim praca miednicy pomaga w prawidłowym przechodniu dziecka przez kanał rodny w akcie narodzin.

“Ruszaj mamą by ruszyć dziecko”

Na spotkaniu dodatkowo otrzymujesz zestaw sekwencji do codziennego wykonywania w domu .

Rekomendowane spotkanie to nie wcześniej niż 32 tydzień ciąży. Codziennie w domu wykonujesz zestaw sekwencji, aż do kolejnego usg na którym miejmy nadzieje dziecko będzie już główką do dołu .

Miejsce: Łomianki, ul. Staszica 1, Przychodnia Vitalnova https://vitalnova.pl/kontakt/

Czas: ok.45 minut