PRZYGOTOWANIE DO PORODU

szkoła rodzenia, kursy indywidualne

PRZEJŚCIE I PRZYJĘCIE PORODU Z POŁOŻNĄ

Oferta skierowana do kobiet/ par które potrzebują skupić się tylko na okresie porodu. Przygotowanie prowadzone jest w formie spotkania indywidualnego w module 1.15h lub do ok3h.

Przejście i przyjęcie porodu – moduł do 3h.

Dla osób, które nie mają żadnej wiedzy o porodzie lub wiedza zaczerpnięta jest tylko z treści internetowych i książkowych. W ramach warsztatu 3h omawiam fizjologię porodu z zupełnie innej strony niż możesz doświadczyć tego w klasycznej szkole rodzenia. Zajmuje się fizjologią porodu i jego przebiegiem z Twoją/Waszą rolą działania w porodzie i przełożeniu na faktyczne zachowania kobiety w porodzie. Istotne jest wsparcie rodzącego się dziecka. Zależy mi abyś zrozumiała, czym poród jest lub czym nie jest, czego poród potrzebuje od Ciebie.

Dowiesz się wszystkiego na temat przygotowania i ochrony krocza w porodzie. Podstawą są najnowsze rekomendacje położnicze i uroginekologiczne. Zrozumiesz na czym polega poród z ochroną krocza.

Dalsza część po fizjologii porodu i jego etapach to omówienie i pokazanie jak różnie kobiety doświadczają porodu. Od czego zależą ich doświadczenia skurczy porodowych i interpretacja bólu w porodzie. Również jakie zachowania i przeżycia mogą uruchamiać się w porodzie u Twojej osoby towarzyszącej i na podstawie tego jaką podjąć decyzje o wspólnym porodzie. Dowiesz się o tym czym są metody łagodzenia i wspierania skurczy porodowych. Poznasz tajniki metod farmakologicznych.

Trzecia część tego spotkania to cała organizacja i logistyka porodowa, plan porodu. Twoje prawa i możliwości w porodzie. Wybór miejsca narodzin najlepszy dla Was. Od czego będzie zależał i na co potrzebujesz zwrócić uwagę przy wyborze miejsca narodzin. Poznasz całą ścieżkę opieki medycznej od izby przyjęć do wypisu porodowego, wykonywanych badań, dokumentację oraz drogę porodu poprzez cięcie cesarskie.

W ostatniej części tego spotkania „przejdziemy poród i go przyjmę”. Poznasz w praktyce stosowanie metod wspierających przebieg porodu, poznasz możliwe rodzaje oddechów w porodzie i kompetencje ciała na I i II okres porodu. W rezultacie z pewnością nie pokaże Ci najlepszej pozycji porodowej bo takiej nie ma ale poznasz alternatywy. Tu pracujemy praktycznie tak aby oswoić się z tym co może być przed Wami. Aby pokazać Ci, że wiesz jak rodzić.

Przejście i przyjęcie porodu – moduł 1h 15min

Warsztat skierowany dla osób, które mają za sobą poród lub szkołę rodzenia. Posiadają wiedzę o porodzie ale potrzebują warsztatu praktycznego z oddechu w porodzie, nabycia kompetencji swojego ciała w akcie rodzenia. W rezultacie warsztatu poznasz w praktyce stosowanie metod wspierających przebieg porodu. Poznasz możliwe rodzaje oddechów w porodzie i kompetencje ciała na I i II okres porodu. Nie pokaże Ci najlepszej pozycji porodowej bo takiej nie ma ale poznasz możliwe alternatywy. Tu pracujemy praktycznie tak aby oswoić się przed tym co może być przed Wami aby pokazać Ci, że wiesz jak rodzić

Gdzie przyjmuję?

  • Renort Słuchając Ciała Kasprowicza 36 przy M Stare Bielany – oddzielne zapisy przez www.rsc-przychodnie.pl

Koszt spotkania 3h – 500zł, spotkanie 1h15 min – 200zł.

Obecnie wizyty w gabinetach są zawieszone – realizuje wizyty domowe .

Koszt wizyty domowej to 350zł na terenie Warszawy czas do 2,5h / woj. mazowieckie 400zł

zapisy: rodzimy.pl@gmail.com

GRUPOWA SZKOŁA RODZENIA

Grupową szkołę rodzenia koordynuje przy Szpitalu Praskim w Warszawie.

Dla kobiet zameldowanych w Warszawie na stałe lub czasowo lub/i rozliczających podatek dochodwy w Warszawie kursy są bezpłatne. Dla kobiet bez tych warunków koszt kursu w szpitalu wynosi 500zł (płatny w rejesetracji szpitala, pon-pt 7.00 – 18.00).

Kursy prowadzę wraz z położnymi szpitala Praskiego, ratownikiem medycznym, fizjoterapeutką uroginekologiczną i dietetykiem.

Zarys programu – wszystkie tematy realizowane są we wszystkich rodzajach kursów

1. Fizjologia porodu

Etapy porodu i kwestia ochrony krocza, wpływ rodzącej na przebieg porodu, przezycia i zachowania kobiety rodzącej i ososby towarzyszącej, decyzja o wspólnym porodzie, metody łagodzenia bólu porodowego, wybór miejsca narodzin, plan porodu, organizacja opieki medycznej w porodzie, zwiedzanie oddziału, warsztat praktyczny z przejścia i przyjęcia porodu. Zajęcia z położną.

2. Połóg

Pielęgnacja, przebieg, zmiany na poziomie emocjonalnym i relacyjnym w związku. Rehabilitacja kobieca- konieczność fizjoterapii okołoporodowej, terapia mięsni dna miednicy oraz mobilizacja blizn po cięciu cesarskim i szyciu krocza. Zajęcia z położną i fizjoterapeutką uroginekologiczną.

3. Laktacja

Mechaznim produkcji kobiecego pokarmu, wskazniki skutecznego karmienia, mechanizm ssania piersi, dieta kobiety karmiącej. Zajęcia z położną i dietetykiem.

4. Noworodek

Stany adaptacyjne, opieka i postępowanie medyczne po porodzie w szpitalu. Okres noworodkowy jako IV trymestr ciąży- sensoryka i sen noworodka. Pielęgnacja, kąpiel i przygotowanie domu na przyjęcie dziecka. Warsztat z kąpieli dziecka. Zajęcia z położną.

5. Kurs I pomocy noworodkowej – 3h z ratownikiem medycznym.

zapisy tylko: mama@szpitalpraski.pl

Współpracuję także ze szkołą rodzenia:

Katarzyny Grzybowskiej Centrum Dom Narodzin przy szpitalu na Madalińskiego http://domnarodzin.pl

Agnieszki Kacalak Rodzi się Rodzina akredytowanej przez Szpital Św. Zofii https://rodzisierodzina.pl