PRZYGOTOWANIE DO PORODU

szkoła rodzenia, kursy indywidualne

1. Grupowe zajęcia ruchowe dla kobiet w ciąży. Zajęcia stacjonarne „Świadomy ruch i oddech do porodu” – zajęcia ruchowe dla kobiet w ciąży z położną.

Zapraszamy na zajęcia dla kobiet w ciąży na których aktywnie pracujemy z ciałem w ramach przygotowania do porodu naturalnego – zajęcia dedykowane także dla kobiet które będą rodziły poprzez cięcie cesarskie.

Sesja trwa 60 minut.

Zajęcia dedykowane dla kobiet bez przeciwwskazań do umiarkowanej aktywności fizycznej (wymagane zaświadczenie od lekarza lub fizjoterapeuty).

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – obowiązują wcześniejsze zapisy w miejscach gdzie prowadzę zajęcia:

2. Wsparcie do obrotu dziecka – wizyta Spinning Babies ® 

To spotkanie na którym, pracujemy z ciałem kobiety. Celem jest aby poprzez odpowiednie techniki manualne i sekwencje ćwiczeń wpłynąć na obrót dziecka do pozycji główkowej lub zoptymalizować położenie i ustawienie dziecka do porodu. Jako jedyna w Polsce otrzymałam tytuł i certyfikację Spinning Babies ® Certified Parent Educator Training .

Spinning Babies ® to unikalne podejście do urodzenia stworzonej przez położną, Gail Tully.

Spinning Babies ®  oferuje nowe podejście do porodu w oparciu o wiedzę anatomiczną i biomechaniczną. Medykalizacja  i  Natura nie muszą się wykluczać. Zamiast zaczynać od medykalizacji aby pomóc w porodzie, aktywujemy naturę w ciele, pracując z ciałem na nowe sposoby.

Spinning Babies ® dba o pracę z  anatomią i fizjologią w sposób, który pozwala dziecku uwolnić się, a nie „być urodzonym” za pomocą mechanicznej manipulacji lub siły.Przy podejściu do uwolnienia narodziny dziecka mogą być tak naturalne, jak uwalnianie hormonów. Dbanie o siebie i określone czynności ciała przywracają równowagę ciała i robią miejsce dla dziecka. Poprzez prace z ciałem dziecko w łonie  może ustawić się w najlepszej możliwej pozycji do porodu – w dostępnej przestrzeni anatomicznej.Podejście Spinning Babies ®  jest dobre w każdym środowisku porodowym, w domu, szpitalu i domu narodzin. Techniki Spinning babies mogą być stosowane zarówno w ciąży jako przygotowanie do porodu jak i w samym porodzie.

Spinning babies opiera się na podejściu i inwestycji w 3 zjawiska jak:

Balans – czyli  zbalansowane i wyrównanie ciała w przygotowaniu do porodu z uwzględnieniem nie tylko miednicy ale także tkanek miękkich jak mięśnie i więzadła.
Grawitacja – ważny element w porodzie , w ciąży zaś przygotowanie ciała przyja efektywniejszemu wykorzystaniu pozycji porodowych.
Ruch – praca mięśni, ścięgien, a przede wszystkim praca miednicy pomaga w prawidłowym przechodniu dziecka przez kanał rodny w akcie narodzin.

“Ruszaj mamą by ruszyć dziecko”

Na spotkaniu dodatkowo otrzymujesz zestaw sekwencji do codziennego wykonywania w domu ale także dostęp do materiałów online na platformie Spinning Babies .

Rekomendowane spotkanie to nie wcześniej niż 32 tydzień ciąży. Codziennie w domu wykonujesz zestaw sekwencji, aż do kolejnego usg na którym miejmy nadzieje dziecko będzie już główką do dołu .

Miejsce: Łomianki, ul. Staszica 1, Przychodnia Vitalnova https://vitalnova.pl/kontakt/

Czas: ok.45 minut


3. Poród z gwizdkiem czyli metoda Guillarme – konsultacja z wykorzystaniem gwizdka porodowego:

Poród z gwizdkiem to francuska metoda z użyciem specjalistycznego gwizdka, która pozwala na przygotowanie kobiety do porodu aktywizując głębokie mięśnie brzucha, pracę przepony i mięśnie dna miednicy, które wspomagają przebieg porodu naturalnego, porodu ze znieczuleniem zewnątrzoponowym oraz cięcia cesarskiego z naciskiem na przygotowanie do parcia.

Miejsce: Łomianki, ul. Staszica 1, Przychodnia Vitalnova https://vitalnova.pl/kontakt/

Czas: 45 min w cenie wizyty „gwizdek”

Więcej o metodzie: https://www.methode-guillarme.com/

4. Indywidualny trening porodowy z zakresu ruchu i oddechu- „przejście i przyjęcie porodu”

– indywidualna praca z ciałem nastawiona na pracę pod kątem porodu aktywnego:

– poruszamy się z zakresie pracy nad wzorcami pozycji porodowych, oddechu, rozluźnienia dna miednicy poprzez ruch i oddech oraz pracę nad efektywnym oddechem na poszczególnych etapach porodu.

Miejsce: Łomianki, ul. Staszica 1, Przychodnia Vitalnova https://vitalnova.pl/kontakt/

Czas: 60 minut


5. Indywidualny warsztat/trening porodowy dla pary/kobiety:

Warsztat skierowany dla osób, które mają za sobą poród lub szkołę rodzenia. Posiadają wiedzę o porodzie ale potrzebują warsztatu praktycznego z oddechu w porodzie, nabycia kompetencji swojego ciała w akcie rodzenia. W rezultacie warsztatu poznasz w praktyce stosowanie metod wspierających przebieg porodu. Zobaczysz przyjęcie porodu. Poznasz możliwe rodzaje oddechów w porodzie i kompetencje ciała na I i II okres porodu. Nie pokaże Ci najlepszej pozycji porodowej bo takiej nie ma ale poznasz możliwe alternatywy. Tu pracujemy praktycznie tak aby oswoić się przed tym co może być przed Wami aby pokazać Ci, że wiesz jak rodzić, zobaczysz także przyjęcie porodu „na sucho” w różnych możliwych pozycjach. Na wizycie mile widziana osoba z którą planujesz rodzić .

Miejsce: Łomianki, ul. Staszica 1, Przychodnia Vitalnova https://vitalnova.pl/kontakt/

Czas: 90 minut


6. Grupowa szkoła rodzenia finansowana ze środków m.st Warszawy.

Zajęcia prowadzę w szkole rodzenia Agnieszki Kacalak Rodzi się Rodzina akredytowanej przez Szpital Św. Zofii https://rodzisierodzina.pl