O mnie

Z wykształcenia jestem psychologiem i położną oraz trenerem świadomej pracy z ciałem w okresie okołoporodowym. Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Położnictwo oraz absolwentka psychologii na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Obecnie w trakcie specjalizacji ginekologiczno- położniczej.

Pasjonują mnie naturalne narodziny, poród i macierzyństwo w którym mogę być przy kobiecie a nie ponad. W bliskości jej naturalnego środowiska. Wsparcie kobiet na ten moment w narodzinach w warunkach domowych oraz przygotowanie ciała rodzącej do wydarzenia jakim jest poród ze wsparciem zespołu osteopatii to droga, która mnie napędza.

Odbyłam wiele szkoleń i brałam udział w wielu konferencjach z zakresu położnictwa, pracy z ciałem. Ściśle współpracuje z Kliniką Osteopatii  Słuchając Ciała w Warszawie  i Vitalnova w Łomiankach . Przygotowuje kobiety do porodu nie tylko w warunkach domowych a także i szpitalnych. Stosuje techniki Spinning Babies, jako certyfikowana absolwentka szkoleń tej metody. Jako jedyna w Polsce uzyskałam tytuł i certyfikację Spinning Babies ® Certified Parent Educator Training będąc tym samym reprezentantką tej metody na Polskę.

Położną zostałam z wyboru.  Misja ta narodziła się we mnie po doświadczeniu własnego porodu. Jestem położną bo moja praca to mój styl życia. Pasję, przejęłam od mamy, też położnej.

Wierzę w dobry poród kobiety, wierze, że wiara w to, że potrafi urodzić to podstawa w pracy położnej .

Założycielka „Medical Pregnancy Training” i „Poród to ruch”- szkoleń dla profesjonalistów . Szkoleniowiec kadry medycznej.

Szkoleniowiec Narodowego Programu Zdrowia Ministerstwa Zdrowia w zakresie Standardu Opieki Okołoporodowej. Członkini Stowarzyszenia Niezależnych Położnych DOBRZE URODZENI.

Ekspert „Pytania na śniadanie” i „Dzień dobry TVN”.

Autorka książek „Rodzić można łatwiej” i „Pierwsze chwile z noworodkiem” oraz “Lekko w ciąży”.

Uczestniczka licznych wystąpień medialnych i uczestniczka szkoleń oraz konferencji z zakresu treningu w ciąży i w tematyce położnictwa. 

Położna z matki na córkę. Mama Leona i Nadii.

Hasła którymi kieruje się w pracy to “pokora wobec natury i szacunek dla medycyny” , “ruszaj mamą by ruszyć dzieckiem”.

Współpracuję ze szkołą rodzenia :

  • Rodzi się Rodzina – Szkoła Rodzicielstwa Agnieszki Kacalak, akredytowana przez szpital Św. Zofii, ul Żelazna https://rodzisierodzina.pl

Obecnie nie dyżuruje w żadnym ze szpitali. Asystuje w porodach domowych .