Szkolenia dla specjalistów ! UWAGA SZKOLENIA ZAWIESZONE DO KOŃCA 2021 !

PORÓD TO RUCH

Fizjoterapeuci, osteopaci, położne i doule, trenerzy (trenerzy tylko pod warunkiem uzupełnienia szkolenia o szkolenie MEDICAL PREGNANCY TRANING – rekomendowane wcześniej)

Jednodniowe szkolenie mające na celu zbudować świadomość porodu z punktu widzenia pracy z ciałem w porodzie / fizjologia porodu, kompetencje ciała rodzącej w porodzie, doznania rodzącej w porodzie, matka i płód w porodzie / zrozumienie użycia funkcji ciała rodzącej w porodzie.

 • Fizjologia porodu w przełożeniu na pracę ciałem i oddech
 • Transfer mięśni dna miednicy w porodzie
 • Tkanki miękkie w porodzie jak więzadła i mięsnie dna miednicy.
 • Zastosowanie świadomości core w połączeniu z dnem miednicy w aspekcie II okresu poród.
 • Techniki parcia
 • Położnicze przestrzenie miednicy a ruch w porodzie

PRAKTYKA: Elementy porodu aktywnego w treningu dla Pań po 37 tygodniu ciąży jako przygotowanie do świadomego wykorzystania ciała w porodzie naturalnym z naciskiem na ochronę krocza, próba przejścia drogi porodu pracą ciałem rodzącej. Praca z oddechem w fali skurczowej, praca z głosem i odpuszczaniem, praca z ciałem, kompetencje ciała rodzącej w okresie parcia, praca z kroczem pod kątem ochrony krocza w porodzie od strony rodzącej, relaks i umysł  a poród. Praca z chustą. Poród jako stan umysłu i medytacja w ruchu. Praca z  miednicą poprzez pozycję – jak pozycję mogą wpływać na poszczególne przestrzenie miednicy.

 • Czas trwania ok 6h zegarowych.
 • Koszt: 700zł
 • Terminy 2022:  w trakcie ustalania

Zapisy: rodzimy.pl@gmail.com

Materiały i certyfikaty otrzymuje każdy uczestnik. Warunkiem udziału jest wpłata bezzwrotnego zadatku w kwocie 350zł – kolejność wpłat zadatków wpływa na rezerwację miejsca.

MEDICAL PREGNANCY TRAINING

Pierwsze takie szkolenie w Polsce – kolejne edycje od 2012 roku.

Dwudniowe szkolenie mające na celu przygotować do pracy z kobieta w ciąży pod kątem świadomej pracy z ciałem w okresie 9 miesięcy z naciskiem na programowanie sesji pod potrzeby porodu naturalnego.

Szkolenie przygotowuje do pracy z ciałem w nurcie miękkiego ruchu, oddechu z podkreśleniem faktu iż poród to nie maraton a sztuka odpuszczania poprzez ciało i oddech.

Specjalistyczne szkolenie skierowane do osób chcących zdobyć bądź poszerzyć wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu rekreacji ruchowej kobiet w okresie ciąży. Szkolenie ma na celu efektywne, holistyczne przygotowanie do prowadzenia ćwiczeń z kobietami w ciąży. Program szkolenia MPT uczy jak przygotować bezpieczną sesję ćwiczeniową dla przyszłych matek, a przede wszystkim jak samodzielnie ułożyć plan treningu osadzonego na wiedzy z zakresu fizjologicznych zmian w poszczególnych układach organizmu ciężarnej, uświadomić dwojaki cel aktywności fizycznej w okresie ciąży oraz nabyć swiadomości i wiedzy praktycznej jak poprzez ćwiczenia w ciąży przygotować świadomie ciało do porodu.

Szkolenie kładzie nacisk na świadomość, iż aktywność fizyczna w okresie ciąży to również nauka umiejętności świadomego wykorzystania ciała w porodzie.

2 dni intensywnej praktyki, szkoleniowcy:
Izabela Dembińska położna,
Katarzyna Witek Sokołowska fizjoterapia
Martyna Romanowska Naimska fizjoterapia uroginekologiczna
Katarzyna Galińska – fizjoterapia, pilates medyczny
Katarzyna Zasławska Kowal joga w ciąży

 • 5 modułów teoretycznych oraz 5 modułów praktycznych.
 • Czas trwania 2 dni po ok 8h zegarowych każdego dnia
 • Koszt: 1500zł

Zapisy: rodzimy.pl@gmail.com

 • Materiały i certyfikaty  otrzymuje każdy uczestnik
 • Terminy 2022: w trakcie ustalania

Warunkiem udziału jest wpłata bezzwrotnego zadatku w kwocie 500zł – kolejność wpłat zadatków wpływa na rezerwację miejsc:

AKUSZERKA Izabela Dembińska Praktyka Położnej

Numer konta:

32-1050-1025-1000-0092-17100339